Türkiye’nin İlk TSE Belgeli Aktif Paratoneri Belli Oldu!

Paratonerde TSE Neden Önemli?

Türkiye’de Aktif Paratonerler ile ilgili bir standart bulunmaması nedeniyle yıllardır kaliteli ve kalitesiz ürün arasındaki farkı anlayabilmek mümkün olmuyordu. TSE tarafından yayımlanan TS 13709 (Yıldırımdan Korunma – Aktif Paratonerler) standardı ile birlikte ülkemizde büyük bir boşluk doldurulmuş oldu. Kabul edilen standartla beraber Paratoner üretimi belli bir nizama göre yapılacak, paratoner sistemlerindeki standart dışı malzeme üretiminin ve uygulamalarının önüne geçilecektir. Üretimin ve dizaynın belli bir standarda bağlanacak olması, kaliteli ürün ve üreticiyi beraberinde getirecektir.

Türkiye’nin İlk TSE Belgesine Sahip Aktif Paratoneri: TESLA®

TSE tarafından 27.05.2016 tarihinde yayımlanan TS 13709 (Yıldırımdan Korunma – Aktif Paratonerler) standardının kabulüyle birlikte bu konudaki testleri başarıyla geçen TESLA®, Türkiye’nin ilk TSE belgeli Aktif Paratoneri ünvanını almaya hak kazandı.

3

TESLA® Satın Almak İçin 3 Sebep

AMPER, satışını gerçekleştirdiği TESLA® markası ile yurt içinde önemli bir pazar payını elinde bulundurmaktadır. TESLA®’nın bu denli rağbet görmesi aşağıdaki 3 temel kritere dayanmaktadır.

Fiyat/Performans Ürünü Olması

Yerli Olması

Yerli ve Yabancı Birçok Test Belgesine Sahip Olması