Vural Paratoner

Elektrik ve İnşaat alanında köklü bir altyapıya sahip olan firmamız. Yıldırım savunma sistemleri üreten ve tüm dünyada önemli bir yeri olan Amper Elektrik İnşaat ve Sanayi AŞ’nin, satış temsilciliğini yapmaktadır.

ÜCRETSİZ KEŞİF İMKANI

Binalarınızın ya da diğer yapılarınızın önlemini almaya karar verdikten sonra bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz keşif imkanından faydalanabilirsiniz. Konusunda uzman olan ekip üyelerimiz alanınıza gelerek ücretsiz keşif yapar ve sizlere detaylı bilgilendirmeyi verir.

Paratoner İşçiliği

Paratoner topraklaması, elektrik çarpması ve yangın risklerinin önüne geçmek için bina dışından yapılmalı, izolasyon malzemesinin veya bina duvarının içinden geçirilmemeli, yakınında metal herhangi bir nesne olmamalıdır. Elektrik akımını paratonerden toprağa aktaran iletken çıplak olmalıdır. Yada izoleli iletken kullanılmalıdır.

Parafudr İşçilik

Parafudrlar yıldırım darbesi koruması için B sınıfı, (Class 1 veya Tip 1), iç aşırı gerilime karşı korumak için C sınıfı (Class 2 veya Tip 2) ve hassas sistemlerin korunması için D sınıfı (Class 2 veya Tip 2) olarak üretilirler. Parafudrlar genel olarak Trafo girişleri, Ana panolar, Tali Panolar, LED Aydınlatma Sistemleri, CCTV, Kamera, Yangın alarm sistemleri, Yenilenebilir Enerji Sistemleri, Otomasyon ve haberleşme hatlarında kullanılır.

Faraday Kafesi İşçilik

Faraday kafesi, elektriksel iletken metal ile kaplanmış veya iletkenler ile ağ biçiminde örülmüş içteki hacmi dışarıdaki elektrik alanlardan koruyan bir muhafazadır. Bu kafes sayesinde elektrik alanın içeri girmesi ve dışarı çıkması engellenmiş olur.

İdeal bir Faraday kafesi, kesintisiz iletkenlerden oluşmalı ve kabuk şeklinde korunacak nesneyi sarması gerekmektedir. Bu ideallik pratikte yakalanamaz, fakat iyi örülmüş bakır bir ağ ekranıyla ideale yaklaşılabilir. En iyi performans için kafesin doğrudan toprağa bağlanmış olması gerekir. Ağ gözleri ne kadar dar olursa Faraday kafesinin elektromanyetik dalgalara karşı geçirmezlik oranı da o kadar büyük olur.

Haberler

Bakır Kaplı Çelik Topraklama Çubuğu

/
Amper dıştan dişli bakır kaplı çelik topraklama çubukları, moleküler olarak düşük karbonlu ...

Türkiye’nin İlk TSE Belgeli Aktif Paratoneri Belli Oldu!

/
Türkiye'de Aktif Paratonerler ile ilgili bir standart bulunmaması nedeniyle yıllardır kaliteli ve kalitesiz ürün arasındaki farkı anlayabilmek mümkün olmuyordu.

Aktif Paratonerler Standartı Yayımlandı

/
Türkiye'de E.S.E. Aktif Paratonerler ile ilgili bir standart bulunmaması nedeniyle yıllardır kaliteli ve kalitesiz ürün arasındaki farkı anlayabilmek mümkün olmuyordu.
İzole Halı

2018’in En Revaçta Ürünü: “İzole Halı”

/
Çalışanların, bulundukları ortamın elektriksel risklerine karşı korunabilmeleri, iş güvenliği açısından son derece önemli bir husustur...

Ürünler